582 365 510 | 775 921 955

Dnes je 27. 7. 2024

Potřeby dítěte v MŠ

Co potřebují děti v mateřské škole:

Děti ve všech třídách mateřské školy, mají pro své osobní věci přidělenou značku u věšáků v příslušné  šatně před třídou. V prostoru svého  věšáku, police nad věšákem,  si děti i rodiče udržují pořádek. Nepotřebné či zašpiněné oblečení si berou průběžně domů.

Učitelky, asistentky pomáhají dětem se v jejich určeném prostoru v šatně se orientovat. Učí se děti si své věci správně skládat a ukládat na své místo. Boty  přezůvky si děti ukládají v chodbě do botníků, na místo označené jejich značkou.

K pobytu v MŠ děti potřebují:

• Uzavřené přezůvky (prosíme průběžnou kontrolu, zda dítě netlačí, nejsou poškozené)
  • Pyžamko, pro děti které odpočívají (mění každý týden)
  • Náhradní oblečení – spodní prádlo, ponožky
  • Pláštěnku a holínky dle počasí si dítě přinese
  • Oblečení do třídy – děvčata – triko, sukýnku, legíny nebo punčocháče, chlapci – tepláky nebo hrací kalhoty, triko
  • Oblečení na pobyt venku – starší teplákovou soupravu, uzavřené tenisky 2 ponožky na přezutí, v zimě vrchní teplé oblečení, rukavice, šálu nebo nákrčník a čepici
  • 1 plastový hrnek na pitný režim ve třídě i na zahradě

Všechny věci mají děti označené, podepsané. Děti do školky nenosí ostré předměty, drahé věci, hračky, korálky, či prstýnky. V období adaptace si mohou nové děti vzít s sebou malého plyšáčka nebo jinou malou hračku. MŠ neruší za jejich poškození ani ztrátu.