582 365 510 | 775 921 955

Dnes je 27. 7. 2024

Režim dne

Denní režim je přizpůsoben individuálním potřebám dětí. Jednotlivé činnosti na sebe navazují a přecházejí jedna do druhé. Vycházejí z okamžité situace ve skupině dětí. Režim je dostatečně flexibilní a umožňuje organizaci činností v průběhu dne přizpůsobit.

Pevně je stanovena doba jídla, pobytu venku a odpočinku.

•   9.00   svačina
  • 12.00   oběd
  • 12.45   odpolední klidové činnosti
  • 14.45   odpolední svačina

Děti jsou denně dostatečně dlouho venku, vždy s ohledem na okamžitý stav počasí (mráz -10stupňů, silný déšť, vítr, náledí, inverze).  V případě nepříznivého počasí využíváme terasy a prostory na cvičení v 1. patře k pohybovým aktivitám. Pohybové aktivity a zdravotní cvičení jsou zařazovány vždy během dne.  K pobytu venku využíváme zahradu i okolní přírodu, tak aby děti měly co nejvíce přirozeného volného pohybu.

Individuální potřeba spánku každého dítěte je respektována tak, že všechny děti relaxují při četbě a potom se mohou postupně v klidu, s ohledem na spící kamarády věnovat klidovým činnostem. Děti musí dodržovat společně domluvená pravidla.